
Spletni brskalnilk Mozila Firefoks mi je omogočal uporabo več iskalnikov hkrati, kar je dobro za sprotno primerjanje podatkov oz. zadetkov. Za iskanje po spletu sem uporabljal predvsem iskalnik GOOGLE. Uporabljal sem tudi druge googlove pripomočke in pa napredno iskanje.
Za iskanje po spletu sem uporabljal predvsem iskalnik google. Uporabljal sem tudi druge njegove možnosti iskanja želenih podatkov. Preizskusil sem tudi brskalnika Yahoo in Najdi.si. Z iskalnikom Najdi.si sem našel podobne zadetke oz. rezultate, kot z Googlom. Yahoo pa je ponudim manj uporabnih podatkov za izdelavo seminarske naloge. Glede na to, da sem obravnaval dela pomembnih slovenskih avtorjev na področju umetnostne zgodovine in domače obrti pa nisem imel veliko sreče pri iskanju podatkov v spletnih knjižnicah, ki so dostopne študentom FIŠ. Iskati sem poskušal tudi z metaiskalnikom Izum ter iskalnikom Web of science, ki omogočata dostop do akademskih podatkovnih baz oziroma do strokovne literature v znanstvenih revijah in člankih. Primernih vsebin v teh bazah nisem našel. Kot zaključek je bilo potrebno oblikovati še blog in vsebino preliti v drugačen format. Ker sem imel že prej objavljen prispevek v obliki bloga je bila pot do konca malo krajša.
Za iskanje podatkov sem preizkusil tudi iskalnik Wolfram Alpha, ki pa se je izkazal kot neuporaben.
Za oblikovanje teksta sem uporabil MS ofice-evo orodje Word, katerega uproabljam že dlje časa in s tem ni bilo težav.
Nekaj težav se je pojavilo pri vstavljanju videa v post bloga. Najprej je bilo potrebno na računalnik naložiti program za prenos filma iz You tuba na osebni računalnik. Program YouTube Dowmloader poiskal na spletni strani CENT, ki je dobro založena s praktičnimi programi, ki jih občasno potrebujem in so tam na voljo brezplačno. Kasneje pa je bilo potrebno zapis transgormirati v ustrezno obliko, katero je mogoče vstaviti v blog.
Skozi študij sem tudi pri drugih predmetih spoznal uporabno vrednost poznavnja spletnih baz, knjižnic in možnosti iskanja.
Ni komentarjev:
Objavite komentar